O NAS

Klub wywodzi się z założonego w 1953 r. klubu siatkarskiego LZS Wapienica, który był wicemistrzem Polski klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. W 1964 r. założono sekcję piłkarską i zmieniono nazwę klubu na LZS „Pogoń” Wapienica. Klub rozpoczął rozgrywki w klasie C podokręgu Skoczowskiego i już po roku awansował do klasy B. W 1985 r. nastąpiła zmiana nazwy klubu na LKS „Zapora” Wapienica, który w 1987 r. awansował do klasy A. W sezonie 2007/2008 klub awansował do klasy okręgowej (grupa bielska).

Barwami klubu są biel i błękit. Z wapienickiego klubu wywodzą się piłkarze: Grzegorz Pilch (kiedyś piłkarz Arki Gdynia) i Bartosz Woźniak (kiedyś TS Podbeskidzie).

21.02.2020 doszło do dużych zmian w naszym klubie. Po kilkunastu latach pracy z naszym stowarzyszeniem pożegnali się Jerzy Popławski, Paweł Lewkowicz i pozostali członkowie dotychczasowego zarządu. 

Walne Zgromadzenie Członków LKS Zapora Wapienica wybrało 10 nowych członków zarządu. W skład tej grupy wchodzą ludzie od lat związani z klubem, posiadający odmienne kompetencje, w zupełnie różnym wieku. 
________________

Postanowiliśmy pokazać Wam ich sylwetki, żeby każdy sympatyk naszego klubu wiedział z kim ma doczynienia.
Na pierwszy ogień idzie nowy Prezez LKS Zapora Wapienica – Jerzy Okrzesik. 

Bielski przedsiębiorca z 30 letnim doświadczeniem. Od zawsze związany z Wapienicą, a od wielu lat obecny przy naszym klubie. Swoją osobą gwarantuje profesjonalizm, transparentność i świeże spojrzenie na problemy, z którymi boryka się klub. 
Jako nowy prezes LKSu zajmuje się kontaktem z przedstawicielami miasta oraz innymi podmiotami gospodarczymi, a także nadzoruje pracę pozostałych członków zarządu. 
Prywatnie zapalony sportowiec (twórca piłkarskiej ekipy „Black”, którą na pewno kojarzycie z bielskich orlików), mąż, ojciec, dziadek oraz fan Górnika Zabrze i Barcelony. 🙂
________________

Czas na osobę nr 2: Sławomira Procnera – jednego z członków nowego zarządu. 

Bielszczanin z krwii i kości, od zawsze związany z Wapienicą, a od kilku sezonów na stałe pracujący z naszym klubem jako kierownik drużyny seniorów. Sławo to człowiek od zadań specjalnych. Nie ma dla niego rzeczy, której nie da się załatwić. Bardzo pozytywna postać, zawsze pomocny i uśmiechnięty – nie znamy osoby, która nie lubi naszego kierownika. 🙂
Jako nowy członek zarządu zajmuje się szerokorozumianą organizacją wszystkich sekcji piłkarskich. To on dba o to, aby treningi wszystkich grup odbywały się systematycznie. To on dba o to, aby każdy zawodnik na pewno pojawił się na treningu. Sławek ma ciężką i niewdzięczną rolę, ale wywiązuje się z niej znakomicie. 
Prywatnie zapalony fan wędkarstwa, mąż, ojciec i fan Napoli. Na naszej zamkniętej grupie na FB Sławo ma ksywkę „Sławko Procnelotti”. 🙂 Przypadek? Nie sądzę!
________________

Poznajcie pierwszego Wiceprezesa klubu – Jarosława Motykę

Wiceprezes LKS Zapora Wapienica – Jarosław Motyka

Pochodzi z Myślenic, ale od wielu lat mieszka w Bielsku i jest obecny przy naszym LKSie. Jarek był (i jest nadal) świetnym piłkarzem – w swojej karierze grał na poziomie drugiej ligi. Do teraz na treningu potrafi „wkręcić” niejednego młodego zawodnika, czym udowadnia, że wiek nie ma aż takiego znaczenia. 🙂

W „Zaporze” był już zawodnikiem i trenerem seniorów. Zna klub od podszewki, więc jego kandydatura była dla nas czymś oczywistym. 
Jako wiceprezes zajmuje się organizacją boisk treningowych i kontaktami z BBOSiRem, a także pomaga nadzorować prace trenerów poszczególnych sekcji. 

Prywatnie członek Socios Wisły Kraków, mąż, ojciec i fanatyk orlikowego grania. Praktycznie na każde spotkanie zarządu przyjeżdża z jakiejś gierki, co tylko świadczy o tym, że pasja do piłki nigdy nie mija. 🙂
________________

Po nowym Prezesie, Kierowniku i pierwszym Wiceprezesie przyszedł czas na młodą krew w naszym zespole. Zapewne wielu z Was go zna, ale przedstawmy: Mikołaj Drążek. 🙂

Mikołaj Drążek – członek zarządu

Bielszczanin, związany z Zaporą od najmłodszych lat. Możecie kojarzyć go z bielskich orlików, a także z meczów juniorskich i seniorskich naszego klubu, gdzie wiele razy udowadniał swoje nieprzeciętne umiejętności bramkarskie.

Miki to dobry duch każdego zespołu, który oprócz wrodzonej charyzmy ma także smykałkę do rzeczy organizacyjnych. Niejednokrotnie mogliście widzieć go za muzyczną konsoletą na naszym stadionie, gdzie był jednocześnie DJ’em i komentatorem spotkania. 
Od ponad roku współtworzy ekipę Zapora TV, która odpowiada za skróty, kulisy meczów oraz całą komunikację social mediową LKSu. 

Jako Członek Zarządu będzie kontynuował swoją pracę przy klubowych mediach, a z tego co nam wiadomo to chłopaki z Zapora TV mają poważne plany i chcą wznieść poziom naszych realizacji na jeszcze wyższy level. 🙂 
Wybór Mikołaja to przemyślana decyzja również ze względu na jego wiek. Chcieliśmy stworzyć prawdziwy miks pokoleniowy, ponieważ zupełnie inaczej na problemy klubowe patrzą ludzie z pokolenia transformacji, a inaczej ludzie z pokolenia TikToka. Czy nasz eksperyment wypali? To się okaże. 🙂

Prywatnie Drazi to ultrapozytywny gość i zapalony fan Manchesteru United.
________________

Czas na piątą osobę w Zarządzie klubu – przed Wami Daniel Bąk. 

Daniel Bąk – członek zarządu

Bielszczanin. W LKS Zapora Wapienica od 2005 roku, gdzie przez 7 lat pracował z naszą młodzieżą jako trener żaków, trampkarzy i juniorów. Od 2013 roku trenował zespół seniorski, który prowadził aż przez 3,5 roku. 

Dysponuje uprawnieniami trenerskimi UEFA A. 
Jako zawodnik reprezentował nasze barwy od 2007 do 2009 roku i w tym czasie był częścią historycznego awansu naszych seniorów do ligi okręgowej. 🙂

Jako Członek Zarządu będzie odpowiedzialny za kontakty z naszym piłkarskim okręgiem, a także za zgłaszanie zawodników i nadzorowanie wszystkich grup młodzieżowych. 

Obecność Daniela w nowym Zarządzie była dla nas oczywistością – stawiamy na ludzi, którzy są związani z Zaporą od lat i którym zależy na tym, aby klub stale się rozwijał. 

Prywatnie Daniel to fan FC Barcelony i BKS Bielsko-Biała. 

________________

Czas na szóstą osobę w naszej ekipie, przed Wami Arek Wrzeszcz. 

Arkadiusz Wrzeszcz – członek zarządu

Bielszczanin. Kolejny przedstawiciel młodego pokolenia w Zarządzie LKS’u. Do ubiegłego roku czynny zawodnik, który reprezentował nasze barwy przez 5 lat. Niestety przez problemy zdrowotne musiał wstrzymać regularne treningi i występy w kadrze seniorskiej. 
Arek jest także absolwentem katowickiego AWF-u, gdzie skończył kierunek Zarządzania sportem. Jego wiedza z tego zakresu będzie nam bardzo potrzebna. 🙂

Jako Członek Zarządu Arek będzie odpowiedzialny za klubowe media oraz nasz marketing (wraz z Mikołajem i Tomkiem). Na naszych cyklicznych spotkaniach jest także naszym sekretarzem, który dba o porządek spraw oraz o to, abyśmy nie pominęli żadnej istotnej kwestii. 

Prywatnie Arek to fan londyńskiej Chelsea i polskiego rapu. 🙂
________________

Prezentujemy 7 osobę, która tworzy nowy Zarząd LKS Zapora Wapienica. Przed Wami Tomek Wichrzycki. 

Wiceprezes LKS Zapora Wapienica – Tomasz Wichrzycki

Popularny “Wicher” to wychowanek Zapory, reprezentujący Nasz klub zarówno na boisku jak i poza nim. Tomek to człowiek, który w pełni angażuje się w życie Naszego klubu na każdej możliwej płaszczyźnie i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. To właśnie dlatego jego postać idealnie pasuje do powierzonej mu funkcji drugiego Wiceprezesa, gdzie wspiera wszystkich członków zarządu w ich dotychczasowych działaniach, a także jest “mózgiem” ekipy zajmującej się szeroko pojętym marketingiem w Naszym klubie. 🙂

Tomek to człowiek, którego możecie zobaczyć w weekendy na boiskach bielskiej Serie A, na co dzień możecie posłuchać jego muzycznej twórczości, a w zasadzie w każdym momencie roku możecie go spotkać w wielu zakątkach świata. W szatni lubiany i szanowany przez innych zawodników. 

Prywatnie mąż, tata i miłośnik Liverpoolu, możemy śmiało więc napisać, że przyszły sezon to będzie jego sezon. 🙂
________________

Powolutku docieramy do końca naszej prezentacji. Przed Wami 8 osoba, która tworzy nowy zarząd LKS Zapora Wapienica – Grzegorz Wojnicz. 

Grzegorz Wojnicz – członek zarządu

„Pinek” to człowiek, który jest w Zaporze od zawsze. Dacie wiarę, że w przyszłym roku Grześkowi stuknie 30 rok w klubie? Aż ciężko nam w to uwierzyć. 
W tym czasie był oczywiście zawodnikiem każdej sekcji klubu, a także jako trener prowadził grupy żaków, trampkarzy, juniorów młodszych i wraz z Jarkiem Motyką zespół seniorski. Stale podnosi swoje kompetencje i aktualnie kończy kurs trenerski UEFA A. 

Wybór Grzegorza na członka nowego zarządu był kolejną oczywistością – bardzo zależy nam na ludziach, którzy są związani z Wapienicą i Zaporą od zawsze. Wraz z takimi osobami możemy kreować długofalowe plany rozwoju klubu, ponieważ wiemy, że zawsze możemy na nich liczyć. 

Do jego nowych obowiązków będzie należała opieka nad najmłodszymi grupami młodzieżowymi w naszym klubie. Jeśli macie w swoim najbliższym otoczeniu chłopca (bądź dziewczynkę), który chce się poruszać i spędzić czas w miłej atmosferze to zapraszamy do kontaktu. 🙂

Prywatnie mąż, tata i miłośnik warszawskiej Legii. 
________________

Przed Wami 9 osoba, która tworzy nowy zarząd LKS Zapora Wapienica – Marcin Godniak. 

Marcin Godniak – członek zarządu

Marcin to żywa legenda naszego klubu. W LKSie gra od dwudziestu lat i w dalszym ciągu jest aktywnym zawodnikiem – ma w dodatku jedną z najlepszych frekwencji treningowych w obecnej kadrze. Jeśli mu zdrowie pozwoli to spokojnie dociągnie do czterdziestki na boiskach A-klasy. 🙂
Nasz były kapitan przeżył w tym klubie absolutnie wszystko: wzloty, upadki, wielu Prezesów i całą masę zawodników, którzy przewinęli się przez naszą szatnię.
Wybór Marcina na członka zarządu był oczywisty – to kolejna z osób, które mają Zaporę w sercu i już chyba nic tego nie zmieni. 

Czym będzie zajmował się Marcin w nowym zarządzie? Przede wszystkim ogarnianiem na bieżąco spraw finansowych – będzie naszym skarbnikiem. Dodatkowo będzie pomagał chłopakom w nadzorowaniu grup młodzieżowych. 

Prywatnie miłośnik ligi angielskiej i hiszpańskiej. 🙂
________________

Przed Wami ostatni członek nowego zarządu naszego klubu – Łukasz Kaleta. 

Łukasz Kaleta – członek zarządu

Kali” jest w Zaporze od 2015 roku. W tym czasie zdobył mnóstwo bramek dla naszego seniorskiego zespołu – Łukasz to jeden z najlepszych napastników w naszym regionie. 
Jest wysoki, bardzo dobrze gra głową, a jego warunki fizyczne pozwalają na skuteczne pojedynki z A-klasowymi obrońcami. 
Wielu z Was może kojarzyć go z bielskich orlików, gdzie strzela dla „Blacków” dziesiątki bramek. 

Czym będzie zajmował się „Kali” w nowym zarządzie? Będzie pomagał w kontaktach z trenerami grup młodzieżowych oraz będzie pomagał w zasadzie w każdym działaniu nowego zarządu. Rąk do pracy nigdy za wiele. 🙂

Prywatnie miłośnik FC Barcelony. 🙂

KOMISJA REWIZYJNA

Arkadiusz Mroczko – Przewodniczący

Pierwszą osobą tworzącą nową komisję rewizyjną naszego klubu jest Arkadiusz Mroczko.
Arek to mieszkaniec Wapienicy, który w zasadzie od zawsze interesował się sprawami klubu. Kilka lat temu przyprowadził na treningi swojego syna Szymona, który aktualnie jest zawodnikiem pierwszego zespołu TS Podbeskidzie.

Arka cechuje sumienność, odpowiedzialność i wyjątkowa skrupulatność w codziennej pracy. To czyni z Arka idealnego przewodniczącego nowej komisji rewizyjnej.

Prywatnie Arek to mąż, ojciec i fan TS Podbeskidzie i Realu Madryt. 🙂

Łukasz Grabowski – członek komisji

Łukasz „Graby” Grabowski to kolejna zasłużona postać w naszym klubie. W „Zaporze” od 25 lat, gdzie jako zawodnik przeszedł wszystkie możliwe szczeble piłkarskie. Obecnie wraca do gry po ciężkiej kontuzji.

Jako członek komisji rewizyjnej będzie wraz z Arkiem i Robertem dbał o przejrzystość dokumentacji klubowej oraz prawidłowość transakcji finansowych w naszym LKSie. Na codzień pracuje jako menedżer w dużej firmie zajmującej się odzieżą sportową.

Prywatnie mąż, fan Arsenalu (a w szczególności Dennisa Bergkampa), producent muzyczny i raper. Jako pierwszy Polak współpracował z legendą amerykańskiego rapu: KRS-One’m. 🙂

Robert Mazurek – członek komisji

Robert Mazurek to ostatni członek nowej komisji rewizyjnej. Popularny „Mazi” jest związany z klubem od 30 lat, gdzie rozpoczynał swoją piłkarską przygodę jako trampkarz. W naszym LKSie przeszedł każdy szczebel szkolenia, a w drużynie seniorów grał na jednym boisku z takimi zawodnikami jak Grzegorz Pilch (później Arka Gdynia) czy Bartosz Woźniak (później TS Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Jako członek komisji rewizyjnej będzie wraz z Arkiem i Łukaszem dbał o przejrzystość dokumentacji klubowej oraz prawidłowość transakcji finansowych w naszym LKSie.

Prywatnie mąż, ojciec i wielki fan warszawskiej Legii. 🙂

Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania – piszcie śmiało.
kontakt@lkszaporawapienica.pl