O NAS I KONTAKT

Klub wywodzi się z założonego w 1953 r. klubu siatkarskiego LZS Wapienica, który był wicemistrzem Polski klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. W 1964 r. założono sekcję piłkarską i zmieniono nazwę klubu na LZS „Pogoń” Wapienica. Klub rozpoczął rozgrywki w klasie C podokręgu Skoczowskiego i już po roku awansował do klasy B. W 1985 r. nastąpiła zmiana nazwy klubu na LKS „Zapora” Wapienica, który w 1987 r. awansował do klasy A. W sezonie 2007/2008 klub awansował do klasy okręgowej (grupa bielska).

Barwami klubu są biel i błękit. Z wapienickiego klubu wywodzą się
piłkarze: Grzegorz Pilch (kiedyś piłkarz Arki Gdynia), Bartosz Woźniak (kiedyś TS Podbeskidzie), Szymon Mroczko, Michał Batelt oraz Konrad Sieracki (wszyscy z przeszłością w TS Podbeskidzie).

Aktualnie w klubie zrzeszonych jest 13 drużyn piłkarskich:

Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki D2, 3 drużyny Młodzika D1, Trampkarze C2, Trampkarze C1, Juniorzy Młodsi, dwie drużyny Seniorów oraz grupa rekreacyjna. Z dumą szkolimy ponad 250 dzieci i w przyszłości mamy nadzieję na stały rozwój naszej akademii.

Naszym „domem” w trakcie meczów ligowych jest boisko piłkarskie przy ul. Jaworzańskiej w Bielsku-Białej. To tam rozgrywamy większość meczów mistrzowskich oraz trenujemy starszymi rocznikami Trampkarzy, Juniorów czy Seniorów. Dzięki zaangażowaniu Zarządu klubu, radnego Piotra Kochowskiego oraz wszystkich sympatyków klubu, w 2022 roku udało nam się zbudować drugie boisko piłkarskie w Wapienicy przy ul. Lajkonika.

To właśnie tam, na trawiastej nawierzchni, trenują najmłodsze grupy młodzieżowe oraz rozgrywane są mecze ligowe młodszych piłkarzy.

Na nowym boisku przy ul. Lajkonika organizujemy cykliczne pikniki rodzinne, czy dni piłkarza naszego klubu.

Nasza młodzież od 4 lat regularnie jeździ na obozy sportowe – letnie i zimowe. To zasługa świetnej kadry trenerskiej, która zaraża swoim entuzjazmem i profesjonalizmem najmłodszych adeptów futbolu.

Dzięki fachowcom, którzy szkolą naszych piłkarzy, wiele naszych zespołów walczy o czołowe lokaty w swoich ligach. Młodziki, Trampkarze czy Juniorzy Młodsi grają w III ligach wojewódzkich i w przyszłości mamy nadzieję na kolejne sportowe awanse naszej młodzieży.

W Zaporze Wapienica stawiamy na pracę z młodzieżą – wierzymy, że zbudowanie solidnych fundamentów jest receptą na sukces sportowy całego klubu.

Aktualny Zarząd LKS Zapora Wapienica:

Prezes LKS Zapora Wapienica – Jerzy Okrzesik

Wiceprezes LKS Zapora Wapienica – Jarosław Motyka

Wiceprezes LKS Zapora Wapienica – Tomasz Wichrzycki

Grzegorz Wojnicz – członek zarządu

W skład Zarządu w 2023 roku weszli dodatkowo: Piotr Matejszczak oraz Mariusz Konior.

KOMISJA REWIZYJNA

Arkadiusz Mroczko – Przewodniczący
Robert Mazurek – członek komisji

W 2021 roku w skład komisji rewizyjnej wszedł także Sebastian Kopiec.

Jeśli jest coś w czym możemy Ci pomóc – śmiało daj znać. Znajdziesz nas w wielu miejscach w sieci, ale najczęściej siedzimy na Facebook’u, Instagramie i klubowym mailu. Wszystkie odnośniki znajdziesz poniżej (aby przejść do danej strony wystarczy kliknąć w grafikę).

Napisz do nas:
kontakt@lkszaporawapienica.pl

Koordynator ds. dzieci i młodzieży
Mikołaj Drążek

Dane klubu