Sparing numer dwa za nami! 🏟

W niedzielnej potyczce przyszło nam mierzyć się z kolejną ekipą, występującą w żywieckiej „okręgówce” – TS Metalem Węgierska Górka.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku składnych akcji naszego zespołu. W 11 minucie piłka po uderzeniu Wojtyłki ostemplowała poprzeczkę. W 17 minucie bliski szczęścia był Wróbel, lecz bramkarza znów uratowało górne obramowanie bramki. Chwilę później było już 1:0 po znakomitym strzale Rycaka. W 33 minucie w polu karnym faulowany był Wróbel. Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i wykorzystał „jedenastkę”. Rywale próbowali zaskoczyć naszych obrońców głównie po dośrodkowaniach, lecz nie znaleźli sposobu, aby umieścić piłkę w siatce.

Druga połowa to znaczna przewaga Zapory. Nasi zawodnicy konsekwentnie realizowali zadania taktyczne, co przełożyło się na posiadanie piłki i kolejne sytuacje bramkowe zwieńczone drugą bramką Rycaka. Drużyna z Węgierskiej Górki stworzyła sobie jedną dogodną sytuacje, lecz piłkę po uderzeniu głową sparował nasz bramkarz. W ostatnich kilkunastu minutach mogliśmy dorzucić jeszcze kolejne trafienia, lecz finalnie piłka nie znalazła już drogi do siatki.

LKS Zapora Wapienica – TS Metal Węgierska Górka 3:0 (2:0)

⚽️ 21’ 1:0 Krystian Rycak

⚽️ 34’ 2:0 (rzut karny) Sebastian Wróbel

⚽️ 63’ Krystian Rycak

Zapora Wapienica:

I Połowa: Grabski – Jóskow (M)*, testowany, Adamczyk, Mieszczak (M) – Kołodziej, Kocoń, Ł. Pierlak, Wróbel, Wojtyłko-Rycak (M)

II połowa: Drążek- Jóskow (M), testowany, Adamczyk, Jeziorski – Kołodziej (65’ Kocoń), Godniak, Marszałek, Wichrzycki, Gołuch (M) (77’Mieszczak (M)) – Rycak (M) (65’ Wróbel)

*(M) – młodzieżowiec

Skomentuj