W niedzielne popołudnie seniorzy Zapory Wapienica rozegrali V mecz sparingowy. Nasi zawodnicy mierzyli się z Sołą Rajcza- trzecią siłą żywieckiej „okregówki”.

Pierwsze minuty można zaliczyć na korzyść naszego zespołu. Akcjami oskrzydlających próbowaliśmy zaskoczyć naszych rywali, którzy jednak skutecznie się bronili. Po około kwadransie gry inicjatywę przejęli piłkarze z Rajczy, którzy w ostatnich kilku sparingowych potyczkach byli niepokonani. W naszych szeregach pojawiło się sporo niedokładności, co skutkowało sytuacjami dla drużyny Soły. Pierwszą dogodną sytuacje do otwarcia wyniku mieli jednak piłkarze z Wapienicy. Piłka odbita przez bramkarza Rajczy, po strzale Kolodzieja z rzutu wolnego, wylądowała tuż przed Kamilem Oczko, który uderzył prosto w golkipera przyjezdnych. W 33 minucie spotkania obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Rzut wolny z okolic 18 metra na bramkę zamienił zawodnik Soły. Stracony gol podziałał na naszych piłkarzy motywująco i jeszcze przed przerwą doprowadziliśmy do wyrównania. Piłkę z bocznej strefy boiska dorzuca Kocoń, a w polu karnym idealnie odnajduje się Mateusz Kołodziej, który zdobywa bramkę głową.

Druga połowa nie była już aż tak dynamiczna jak pierwsza część sparingu. Nadal jednak to piłkarze Soły Rajcza byli stroną przeważającą. Nasi zawodnicy polowali na szybkie kontrataki. Najlepszą sytuacje w drugiej części spotkania miał Marcin Godniak. „Marcinek” uwolnił się spod krycia i z „rywalem na plecach” oddał strzał, który obił słupek Rajczan.

Spotkanie to pokazało nad jakimi elementami muszą pracować podopieczni Daniela Bąka. Przed nami jeszcze dwa sparingi. W sobotę zmierzymy się w Ustroniu ze Strażakiem Dębowiec. Tydzień później, również w Ustroniu, spotkamy się z drużyną CKS Piast Cieszyn.

LKS Zapora Wapienica-LKS Soła Rajcza 1:1 (1:1)

Bramki:
⚽️ 33’ ———— 0:1
⚽️ 40’ Kołodziej 1:1

Skład Zapory
I połowa: Grabski-Jóskow(M), Barański, Biegun(M)-Marszałek, M. Pierlak, Kołodziej, Kocoń, Jeziorski (17’ Ł.Pierlak)- Oczko, Rycak(M)

II połowa: Grabski- Czepiel, Barański, Biegun(M)- Ł.Pierlak(68’ Rycak(M)), P.Pierlak, Kołodziej(68’ Kocoń) Godniak, Jóskow(M)(68’ Marszałek)- Wojtyłko, Fiedor

(M)-młodzieżowiec

#naszapora

Skomentuj