Za nami IV sparing drużyny seniorów. W sobotni wieczór na boisku w Ustroniu mierzyliśmy się z liderem skoczowskiej A-klasy, LKS Błyskawica Kończyce Wielkie

Na to spotkanie, trener drużyny-Daniel Bąk przygotował nieco inny wariant taktyczny. Możemy stwierdzić, ze jego podopieczni wywiązali się z tego planu na „piątkę”. 

Pierwsza połowa to „wymiana ciosów”. Raz po raz swoich sił próbowali Wapieniczanie. Lider z Kończyc w tej części spotkania wyprowadzał szybkie kontrataki, lecz dobrze ustawieni obrońcy Zapory, konsekwentnie rozbijali poczynania rywali. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w okolicach 20 minuty, kiedy to w siatce piłkę ulokował Jeremiasz Barański. Popularny „Jerema” oraz jego kompan z napadu-Krystian Rycak mieli w tej części spotkania jeszcze kilka dogodnych sytuacji lecz pilka drogi do siatki Błyskawicy już nie znalazła. Rywale odpowiedzieli trafieniem z okolic 20 metra w 39 minucie spotkania.

Po przerwie, nasi seniorzy zdominowali rywala, nie dając mu szans na konstruowanie groźniejszych sytuacji. W szeregach lidera skoczowskiej A-klasy widać było rosnące zmęczenie co skrzętnie wykorzystywali nasi zawodnicy. Dużo miejsca w bocznych sektorach boiska mieli Piotr Jeziorski i Kamil Marszałek, którzy swoimi rajdami nękali defensywę rywali. Nasza dominacja nie ulegała wątpliwości co przełożyło się na kolejne trafienia. Piłkę w siatce umieszczał dwukrotnie Barański oraz nasi świetni młodzieżowcy- Korotkov oraz Rycak. 

„W naszej grze niewątpliwie widać postęp, ale również nie wpadamy w hurraoptymizm. Cały czas widzimy elementy nad którymi możemy pracować, które musimy poprawić by w nadchodzącej rundzie być wiążącą siłą ligi”-to wnioski jakie płyną z wypowiedzi poszczególnych zawodników oraz sztabu drużyny. 

Już w najbliższy weekend kolejny sparing z Sołą Rajcza. Mamy nadzieje, że i tym razem nasi zawodnicy wyjdą zwycięsko z tego pojedynku, a co ważniejsze, dołożą kolejną cegiełkę w budowaniu silnej Zapory. 

Zapora Wapienica-Błyskawica Kończyce Wielkie 5:1 (1:1)

⚽️ 22’ Barański 1:0
⚽️ 39’ ———— 1:1
⚽️ 51’ Rycak 2:1
⚽️ 64’ Korotkov 3:1
⚽️ 72’ Barański 4:1
⚽️ 85’ Barański 5:1

Skład Zapory
I połowa: Drążek- Biegun(M), Adamczyk, Czepiel- Jóskow(M), Kołodziej, P.Pierlak, Kocoń, Jeziorski- Rycak(M), Barański

II połowa: Dadok(M)- Biegun(M), Adamczyk, Czepiel- Marszałek, M.Pierlak, P.Pierlak(67’Kocoń), Jeziorski(67’ Kołodziej), Godniak- Korotkov(M), Rycak(M)(67’Barański)

*(M)-młodzieżowiec

Skomentuj