Trzeci sparing seniorów Zapory, to mecz na dobrze wyglądającym boisku, którego gospodarzem jest LKS Burza Roczyny. W rolę reportera po tym meczu wcielił się… Błażej Wolski. Zapraszamy do przeczytania jego relacji z tego spotkania!

„Pierwsza połowa spotkania zapowiadała niełatwy mecz, który jak się potem okazało był bardzo zacięty i wyrównany.
Już w pierwszej minucie zaskoczyliśmy przeciwnika, wyprowadzając w pieknym stylu skuteczną jak i groźna sytuację bramkową.
Przez kolejne chwile graliśmy bardzo agresywnie w odbiorze jak i skutecznie w ataku, gdzie bramkarz Gospodarzy musiał wykazywać się raz za razem swoimi umiejętnościami.
Strzeliliśmy zasłużenie pierwszą bramkę, która podbudowywała nasz zespół jak i motywowała nas do zdobycia kolejnych goli.
Mieliśmy w pierwszej połowie chwile słabości, gdzie Gospodarze zagrażali nam pod bramką, lecz udane interwencje Mikołaja Drążka-goalkeep’era Zapory uratowaly nas przed stratą gola, lecz niestety po błędzie wynikajacym ze złego ustawienia napastnik drużyny przeciwnej zamienił strzał na bramkę.
Wiele walki i zaangażowania dawali z siebie nasi zawodnicy, pokazując, że pomimo przewagi wzrostu i masy ciała przeciwnika, potrafią z nim powalczyć! 

Druga połowa była zupełnie odmienna. Po zmianach moglibyśmy pomyśleć, że bedziemy raz za razem atakowac bramkę przeciwnika, jednak zostaliśmy zepchnięci pod wlasne pole bramkowe. Braki środka pola spowodowały to, że przegrywalismy piłki, pojawiło się wiele chaosu, niedokładnych zagrań, niepotrzebnych fauli, kartek.
Przez takie zamieszanie naciskali na nas przeciwnicy, którzy to oddawali strzał za strzałem. Dobre interwencje Błażeja Wolskiego jak i defensorów Zapory pozwoliły na uniknięcie straty bramki, lecz nie na długo, bo juz przy stałym fragmencie gry tracimy bramkę przez kolejny błąd, jakim jest niedopilnowanie swojego zawodnika, który zostal sam bez krycia i trafił do siatki. Po zmianie dokonanej przez trenera, która polegała na wprowadzeniu Damiana Rodaka na boisko, obraz meczu się zmienił. „Rodziu” robił sporo zamieszania wraz ze skrzydłowymi oraz napastnikiem-Kamilem Oczko. Przewaga była widoczna – to praktycznie 5 sytuacji bramkowych, ale niestety tylko jedna została zamieniona na bramkę, kiedy piłkę od Parkasiewicza na gola zamienił Rodak

Sam fakt wyjścia z opresji i przejścia do takiego obrazu gry jak w pierwszej połowie swiadczy o tym, że możemy wychodzić z naprawde trudnych sytuacji. Trzeci sparing,który był naprawde ciężki. Burza Roczyny okazała się solidnym rywalem, lecz mecz uważam za udany, a wynik za sprawiedliwy. Błędy pokazują, ze jeszcze wiele pracy przed nami, czekamy na analizę wideo i nie zatrzymujemy się, by nasza gra w trakcie spotkań o punkty wyglądała książkowo.” 

Jak sami widzicie – działo się! Zapraszamy do oglądania skrótu! 

Trzeci sparing seniorów Zapory, to mecz na dobrze wyglądającym boisku, którego gospodarzem jest LKS Burza Roczyny. W…

Opublikowany przez LKS Zapora Wapienica Poniedziałek, 13 lipca 2020

LKS Burza Roczyny – LKS Zapora Wapienica 2:2 (1:1)

Skład Zapory:
I połowa: Drążek – Pezda, Testowany (30’Adamczyk), Czepiel, Ryrych – M.Pierlak, Godniak, Rodak – Marszałek, Jeziorski – Kaleta

II połowa: Wolski – Pezda, Adamczyk, Czepiel, Bukowski – Kochanski, P.Pierlak, Kaleta (60’ Rodak) – Wichrzycki, Parkasiewicz – Oczko

Bramki: 
0:1 Rodak (asysta Jeziorski)
1:1 —————
2:1 —————
2:2 Rodak (Parkasiewicz)

__________
Realizacja skrótu: ZaporaTV
Wspiera nas: Simax, Martes Sport

Skomentuj