Juniorzy zwyciężają na trudnym terenie! 🔥

W minioną środę drużyna naszych Juniorów mierzyła się w wyjazdowym boju z zespołem Czarnych Góral Żywiec w ramach rozgrywek II ligi wojewódzkiej A1 Junior grupa południowa.

Jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie. W 12′ minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do piłki dopadł Krystian Rycak, który strącił szybującą futbolówkę w kierunku bramki rywala. 0-1 dla Zapory! ⚽🔥

W 58′ minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Rozpędzony Szymon Gołuch znalazł się w polu karnym rywala. Obrońca Czarnych, nie przebierając w środkach, zahaczył napastnika Zapory, doprowadzając do jego upadku. Rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym uderzeniem zdobył bramkę numer dwa dla drużyny z Wapienicy! ⚽💙

Niedługo później, bo w 66′ minucie, role się odwróciły. Sędzia wskazał bowiem „na wapno” po faulu w polu karnym na napastniku rywali. Do piłki podszedł Sadowski, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. 1-2.

Zapraszamy do obejrzenia, premierowego na naszych kanałach, skrótu z meczu Juniorów, przygotowanego przez ZaporaTV! 🎥

Opinia Trenera Daniela Kubaczki:
„Graliśmy na trudnym terenie z przeciwnikiem, który również tak jak my walczy o awans. 
Ważne 3 pkt ale co najbardziej pała optymizmem to świetna gra chłopaków, którzy pokazują kolejny raz, że posiadają umiejętności na 1 ligę wojewódzka. 
Zagraliśmy jako drużyna i nabieramy pewności siebie w swoich działaniach zespołowych oraz grupowych. Teraz przed nami ostatni mecz rundy jesiennej z Kuźnia Ustroń, interesują nas tylko 3 pkt.”

Opinia Trenera Jakuba Habdasa:
„Góral nie przegrał jeszcze meczu w tej lidze. Dlatego wiadome było – żeby wygrać musimy zagrać tak jak trenujemy – czyli na pełnym zaangażowaniu i skupieniu. 
Niestety nie udało się wdrożyć w mecz naszej taktyki na pressing wysoki, przez co na początku meczu mieliśmy spore problemy w ustawieniu obrony… Na szczęście cała reszta wyglądała dużo lepiej dzięki czemu zdobywamy bramkę na 1:0. W drugiej połowie taktyka została skorygowana, dzięki czemu mogliśmy skorzystać z dobrze przetrenowanego ataku szybkiego i zdobyć 3pkt! 💪

#naszapora

https://www.facebook.com/296205421160302/videos/735948457023223/

Skomentuj