Ostatnimi czasy bombardowaliśmy Was informacjami o naborze do nowych i starych grup młodzieżowych, ale nie przedstawialiśmy Wam sylwetek wszystkich trenerów.
Jesteśmy już po spotkaniach organizacyjnych oraz pierwszych treningach, dlatego możemy zacząć prezentować Wam nasze najnowsze trenerskie nabytki. 🙂

Kolejnym szkoleniowcem, którego chcemy Wam zaprezentować, jest nowy trener grupy Juniorów (roczniki 2003-2005) – Jakub Habdas.

Zanim jednak o Kubie, kilka słów wyjaśnienia odnośnie rozstania z wieloletnimi trenerem zespołów juniorskich – panem Zdzisławem Hutyrą.

Z trenerem Hutyrą wiązaliśmy duże nadzieje, ponieważ wszyscy docenialiśmy jego profesjonalizm, warsztat oraz zaangażowanie, które przelewał na wszystkie grupy młodzieżowe. Niestety, kilka dni po jego 60 urodzinach otrzymaliśmy od trenera informację, że jego przygoda trenerska w Zaporze dobiega końca, ponieważ wiele lat temu założył sobie, że będzie szkoleniowcem tylko do „sześćdziesiątki”. 
Uszanowaliśmy jego decyzję i zmuszeni byliśmy do szukania nowego trenera dla naszych juniorów. Z tego miejsca ponownie dziękujemy mu za te wszystkie lata. Trenerze – to była duża przyjemność móc pracować z Panem przez te wszystkie lata. Życzymy wszystkiego dobrego w przyszłości i drzwi w naszym klubie będą dla Pana zawsze otwarte. 

Czas na kilka słów na temat Jakuba Habdasa. 🙂

Posiada licencję UEFA B, która upoważnia go do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach od klasy okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych od CLJ U15 do G2. 

Od 2015 roku Kuba jest trenerem szkółki pilkarskiej SMS Rekord Bielsko-Biała. Od 2018 roku trenuje grupy „Orlików” oraz jest asystentem trenera grupy „Żaków”. 
Od 2016-2020 był szkoleniowcem drużyn mlodziezowych w Łączy Nas Międzyrzecze (2 awanse z rzędu z drużyną trampkarzy).
Kuba to także aktywny zawodnik oraz działacz piłkarski w klubie KS Bystra (aktualnie jest Prezesem Zarządu).
Poza tymi wszystkimi zajęciami jest także czynnym zawodnikiem sekcji koszykówki KS Bystra.

W wolnym czasie interesuje się piłką ręczną oraz przygotowaniem motorycznym młodych sportowców. 🙂

Jak już wspominaliśmy – Kuba będzie dbał o rozwój wszystkich wapienickich „Juniorów”.
Jeśli jesteś zainteresowany zapisaniem swojego dziecka na zajęcia do Kuby to bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z naszym koordynatorem: 507 104 624.

Jeśli sam nie masz dziecka w takim wieku, ale Twoi znajomi poszukują zajęć dla pociechy w tym przedziale wiekowym to koniecznie daj im znać. 🙂

Pozdrawiamy i za kilka dni wracamy z ostatnim trenerem!

Skomentuj